Chatka pod Potrójną Autor : Martens kategoria: ChatkaChatka Pod Potrójną jest to posiadająca ponad 100 lat, góralska chałupa wybudowana z drewna. Wyposażona jest we wszystko to co niezbędne dla każdego turysty.Wysokość : 790.00 m n.p.m.

Kuchnia mieści się na parterze, z lewej strony korytarza. Każda osoba, może we własnym zakresie sobie zrobić posiłek z własnych produktów. Do dyspozycji dostarczone są: piec, garnki, lodówka, noże i talerze. Chatka posiada salę kominkową mogąca pomieścić bez problemu 30 biesiadników. Pod koniec korytarza znajduje się łazienka. Uruchomiono niedawno następne pomieszczenie do spania, jedyne na parterze, pod nazwą Ciurlok (5). W nawiasach podałem liczba miejsc noclegowych. Ciurlok jest przechodni bo biegnie do Prezesówy - pomieszczenia gospodarza chatki. Na poddaszu chatka posiada 5 pokoi o wyjątkowych nazwach: Lotnisko (16), Hindenburg (6), ZEPs (2), Magazyn Broni (2), Szpakówka (4).

Poza głównym schroniskiem też jest drugi, mniejszy budynek zwany Stodółką, tak samo zaopatrzony i mogący pomieścić 15 osób. Od zewnętrznej strony do dyspozycji jest niewielka weranda, w pobliżu dwa stoły z ławkami, a dalej zadaszone miejsce na ognisko z siedziskami dla mniej więcej 30 osób (dzieło jednego z byłych chatowych, Lucjana). Chatka czynna jest przez rok cały. W weekendy mile widziane są rezerwacje.